З втрат льоду з Гренландії та Антарктиди за останні три десятиліття можна сформувати кубик льоду висотою 20 км. Вчені стверджують про безсумнівне прискорення танення льодовикових щитів Землі, які втратили 7560 мільярдів тонн маси між 1992 і 2022 роками. Сім найгірших років танення припали на останнє десятиліття. Втрата маси з Гренландії та Антарктиди зараз відповідає за чверть усього підвищення рівня моря, що в п’ять разів більше, ніж 30 років тому.

В рамках проекту Imbie (Ice Sheet Mass Balance Intercomparison Exercise) було зроблено останню оцінку стану льодовикового покриву планети. Цей проект, підтримуваний американськими та європейськими космічними агентствами, щорічно публікує огляди зібраних супутникових даних. Дослідження зібрало спостереження з близько 50 космічних апаратів, що пролітали над полюсами з 1992 року. За досліджуваний період 7,560 мільярдів тонн льоду зникло з Гренландії та Антарктиди, що привело до підвищення рівня моря на 21 мм. Причому, 13,5 мм з них були спричинені таненням у Гренландії, а 7,4 мм – у Антарктиді.

“Все це має глибокі наслідки для прибережних громад по всьому світу і їхнього ризику піддатися повеням і ерозії”

д-р Інес Отосака з британського Центру полярних спостережень і моделювання (CPOM), який очолював останню оцінку

“Дуже важливо, що ми маємо надійні оцінки майбутнього внеску льодовикового покриву в підвищення рівня моря, щоб ми могли звернутися до цих громад і сказати: “Так, ми розуміємо, що відбувається, і тепер можемо почати планувати заходи щодо пом’якшення наслідків”, – сказала вона в інтерв’ю BBC News.

У 2019 році льодовики втратили 612 млрд тонн, з них 444 млрд – через спеку в Арктиці. Танення в Антарктиді відбувається переважно на півострові та на заході континенту. Підвищення рівня моря зумовлене тепловим розширенням води, стіканням талих вод з льодовиків та змінами у кількості води на континентах. В 90-х роках танення льодовиків складало 5,6% бюджету підвищення рівня моря, а зараз – 25,6%, що в п’ять разів більше.

“Прискорення втрат льодовикового покриву означає, що в наступному десятилітті ми спостерігатимемо помітне зростання темпів підвищення рівня моря”

професор Ендрю Шепард з Нортумбрійського університету і засновник Imbie

“У минулі десятиліття рівень моря підвищувався приблизно на 3 мм на рік. Незабаром ми побачимо 4 мм, 5 мм, 6 мм на рік; і це буде великою психологічною зміною в порівнянні з тим, до чого ми звикли”.

2 thoughts on “Підтверджене прискорене танення льодових покривів”

  1. Greetings! Very helpful advice within this article! Its the little changes that will make the biggest changes. Many thanks for sharing!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Explore More

Про екологію та жіноче лідерство

Екологія та жіноче лідерство в АГУ

У середині березня Марія Чоп’як, одна з засновниць “Гайдівської еко-школи” в рамках проєкту “Women Empowers Women” ГО “Асоціації гайдів України”, який став можливим завдяки підтримці уряду Канади в рамках проєкту

Безкоштовна стерилізація домашніх тварин у Києві

Безкоштовна стерилізація домашніх тварин у Києві

У Києві була оголошена нова ініціатива щодо безкоштовної стерилізації домашніх тварин для пенсіонерів та переселенців у клініках КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» з 6 до 8 березня. Ця програма

Генеральний директор Erema названий амбасадором року у сфері переробки пластмаси

Манфред Хакл , генеральний директор австрійської компанії Erema Group GmbH в Ансфельдені, отримав нагороду «Амбасадор року з переробки пластмас» на виставці Plastics Recycling Show Europe. Відповідно до прес-релізу Erema, нагорода присуджується на