Вчені виявили, що бетонні уламки з руїн будівель в Сирії можна безпечно використовувати для створення нового бетону, що сприятиме швидшому, економічному та екологічно стійкому відновленню країни після війни. Сирія, яка також зазнала значних пошкоджень від сильного землетрусу в лютому, стикається з величезною кількістю бетонних уламків, оцінюваною в 40 мільйонів тонн. Основною перешкодою у переробці цих відходів є забезпечення високої міцності та безпеки нового бетону, що еквівалентний звичайному бетону.
Вчені з Сирії, Великої Британії та Туреччини успішно продемонстрували, що використання переробленого бетону замість половини заповнювачів у новому бетоні не впливає суттєво на експлуатаційні характеристики будівлі. Це перший випадок, коли бетон, виготовлений із переробленого щебеню, утвореного зруйнованими війною будівлями, був визнаний безпечним.
Громадянська війна в Сирії почалася в 2011 році і знищила понад 130 000 будівель, 70% з яких були залізобетонні. Коли конфлікт нарешті закінчиться, мільйони переміщених біженців, швидше за все, повернуться, а це означає, що життєво важливо знайти способи знизити вартість і прискорити відновлення.
Дослідження проводив професор Абдулкадер Рашвані, експерт з бетону з Університету Шам в Алеппо, Сирія.
«Нашим обов’язком було допомогти людям там», — сказав Рашвані. « Багато людей потребували нашої допомоги, тому ми поїхали туди і забули про всі погані наслідки. Зараз ми почали ходити до деяких місцевих рад і допомагати їм розробити деякі плани на майбутнє. Ми можемо хоча б спробувати зробити цей регіон безпечнішим і дати людям надію».
У дослідженні, опублікованому в Journal of Materials in Civil Engineering, використовувався щебінь із зруйнованих будівель на 10 ділянках у місті Аль-Баб і його околицях на півночі Сирії. Бетон виготовляють із заповнювачів – невеликих шматочків каміння – піску, цементу та води.
Під час тестування, щебінь був подрібнений, а будь-яка сталь або текстиль були видалені, після чого отриманий заповнювач був промитий. Вивітрений дрібний матеріал, що містив пісок і цемент, також досліджувався для можливості повторного використання.
Перероблений бетонний заповнювач використовувався на 50% замість звичайного заповнювача при виготовленні нового бетону. Було перевірено його міцність на стиск і розтяг, а також кількість води, CO 2 і хлору, які він поглинув. Ці два гази можуть утворювати кислоти, які можуть іржавіти на сталі, яка використовується для зміцнення бетону.
Бетон, що містить перероблений заповнювач, успішно пройшов усі випробування, і дослідники заявили, що розроблений протокол можна використовувати в інших країнах, які відновлюються після війни та інших катастроф. Перероблений заповнювач також може бути використаний для заповнення воронок від бомб та як фундамент для доріг.
Im pretty pleased to uncover this website. I wanted to thank you for ones time just for this wonderful read!! I definitely savored every little bit of it and i also have you book marked to look at new things in your site.