Новини

Бетонні уламки переробляються для нових будівель у Сирії

Вчені виявили, що бетонні уламки з руїн будівель в Сирії можна безпечно використовувати для створення нового бетону, що сприятиме швидшому, економічному та екологічно стійкому відновленню країни після війни. Сирія, яка також зазнала значних пошкоджень від сильного землетрусу в лютому, стикається з величезною кількістю бетонних уламків, оцінюваною в 40 мільйонів тонн. Основною перешкодою у переробці цих відходів є забезпечення високої міцності та безпеки нового бетону, що еквівалентний звичайному бетону.

Вчені з Сирії, Великої Британії та Туреччини успішно продемонстрували, що використання переробленого бетону замість половини заповнювачів у новому бетоні не впливає суттєво на експлуатаційні характеристики будівлі. Це перший випадок, коли бетон, виготовлений із переробленого щебеню, утвореного зруйнованими війною будівлями, був визнаний безпечним.

Громадянська війна в Сирії почалася в 2011 році і знищила понад 130 000 будівель, 70% з яких були залізобетонні. Коли конфлікт нарешті закінчиться, мільйони переміщених біженців, швидше за все, повернуться, а це означає, що життєво важливо знайти способи знизити вартість і прискорити відновлення.

Дослідження проводив професор Абдулкадер Рашвані, експерт з бетону з Університету Шам в Алеппо, Сирія.

«Нашим обов’язком було допомогти людям там», — сказав Рашвані. « Багато людей потребували нашої допомоги, тому ми поїхали туди і забули про всі погані наслідки. Зараз ми почали ходити до деяких місцевих рад і допомагати їм розробити деякі плани на майбутнє. Ми можемо хоча б спробувати зробити цей регіон безпечнішим і дати людям надію».

У дослідженні, опублікованому в Journal of Materials in Civil Engineering, використовувався щебінь із зруйнованих будівель на 10 ділянках у місті Аль-Баб і його околицях на півночі Сирії. Бетон виготовляють із заповнювачів – невеликих шматочків каміння – піску, цементу та води.

Під час тестування, щебінь був подрібнений, а будь-яка сталь або текстиль були видалені, після чого отриманий заповнювач був промитий. Вивітрений дрібний матеріал, що містив пісок і цемент, також досліджувався для можливості повторного використання.

Перероблений бетонний заповнювач використовувався на 50% замість звичайного заповнювача при виготовленні нового бетону. Було перевірено його міцність на стиск і розтяг, а також кількість води, CO 2 і хлору, які він поглинув. Ці два гази можуть утворювати кислоти, які можуть іржавіти на сталі, яка використовується для зміцнення бетону.

Бетон, що містить перероблений заповнювач, успішно пройшов усі випробування, і дослідники заявили, що розроблений протокол можна використовувати в інших країнах, які відновлюються після війни та інших катастроф. Перероблений заповнювач також може бути використаний для заповнення воронок від бомб та як фундамент для доріг.

Марцин Єлизавета

Створючи цей сайт, я мала на меті залучити більше людей до зеро вейст спільноти, щоб ми разом піклувалися про нашу планету та робили її краще.

Вам також має сподобатись...

1 коментар

  1. Lavina Lochotzki каже:

    Im pretty pleased to uncover this website. I wanted to thank you for ones time just for this wonderful read!! I definitely savored every little bit of it and i also have you book marked to look at new things in your site.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *