Fast Fashion

Швидка Мода і 7 Способів їй Протистояти

Чи знаєте ви, що мода вважається третім бізнесом у світі, який забруднює навколишнє середовище, після нафтової та газової промисловості? Це пов’язано з тим, що протягом усього життєвого циклу продукту – від виробництва до утилізації – усі етапи індустрії моди можуть мати значні наслідки для навколишнього середовища.

Деякі з впливів моди на навколишнє середовище

  • Водний слід
    Щоб створити один кілограм бавовни, може знадобитися до 20 000 галонів води, тому середня кількість води, яка потрібна для виготовлення однієї одиниці одягу, становить 2700 літрів. Такої кількості прісної води достатньо, щоб підтримувати зволоження однієї людини протягом кількох років!
  • Не всі матеріали однакові
    Дані, отримані від Compare the Market, показують, що одяг, виготовлений із екологічно чистих матеріалів, може мати позитивний вплив на здоров’я і ним приємніше користуватися.

    Наприклад, такі матеріали, як органічна бавовна, перероблена органічна коноплі, льон, бамбук та багато інших, можуть бути менш шкідливими для навколишнього середовища, ніж ті, що виготовлені з використанням різних хімічних речовин, таких як поліестер тощо.
  • Викиди парникових газів
    Викиди парникових газів є ще одним серйозним впливом індустрії моди. Завдяки енергоємним методам виробництва, які перевищують методи виробництва літаків і вантажів разом узятих, модний бізнес виробляє приблизно 10% загальних викидів парникових газів.

    В основному це через хімічні матеріали, які використовуються у виробництві цього одягу. До них відносяться синтетичні волокна, такі як поліестер, нейлон і акрил, які вимагають спалювання викопного палива на додаток до потреби в хімікатах під час процесу.
  • Мода і багато відходів
    У середньостатистичній європейській країні щороку викидається одяг на суму понад 100 мільйонів фунтів стерлінгів, що становить понад 300 000 тонн непотрібного одягу. Типова західна домогосподарство викидає понад 20 фунтів одягу на рік, з яких лише невелика частина переробляється або віддається, а решта йде на звалище або спалюється в сміттєспалювальному заводі.
  • Забруднення води
    Вважається, що швейна промисловість відповідає за майже 20% глобального забруднення води. Використовується понад 700 хімічних речовин, необхідних для перетворення сировини на матеріали для одягу, такі як текстиль і поліестер.

    Більше того, повідомляється, що пестициди широко використовуються у виробництві натуральних волокон, таких як бавовна. Ці небезпечні хімічні речовини поглинаються ґрунтом перед тим, як потрапити у водні шляхи, і забруднюють річки, океани та інші водні поверхні, особливо коли цей одяг перуть вперше.

Ідеї, як зменшити вплив моди на екологію

Навчіться любити те, що маєте

Речі часто повертаються до моди або можуть виглядати зовсім по-іншому в поєднанні з іншими речами. Знайдіть час, щоб приміряти речі в різних комбінаціях і перевірити, як можна використовувати вже куплені речі.

Зміна вигляду речей

Якщо ви знайдете речі, які вам начебто подобаються, але не зовсім, ви можете їх змінити. Можна змінити довжину подолу або горловини. Це може повністю видозмінити річ і зробити її вигляд абсолютно новим.

Навчіться новому

Ви можете навчитися пришивати латки на джинси, замінювати ґудзики чи лагодити блискавку. Є багато онлайн-уроків.

Користуйтеся благодійними магазинами

Використовуйте благодійні магазини як для покупки, так і для очищення. Ви ніколи не матимете дилеми «забагато речей, але нічого одягнути». Однією з причин, чому ми іноді не можемо знайти те, що нас надихає, є те, що насправді в нас багато речей.

Організуйте своп-вечірку

«Swishing» — це цікавий спосіб отримати нові речі безкоштовно та віддати речі, якими ви більше не користуєтеся.

Слідкуйте за своїм одягом

Багато речей швидко зношуються, тому що за ними не доглядають належним чином. Вона може бути випрана за неправильної температури, пошкоджена моллю, або покладена в прання разом з річчю, яка її пофарбула. Правильне прання та зберігання одягу подовжує його термін служби, а це означає, що вам не доведеться викидати його без потреби.

Оренда для особливих випадків

Чому б не взяти напрокат речі, які ви одягаєте лише раз чи два? Це чудовий спосіб зберегти ресурси, захистити навколишнє середовище та потенційно знайти річ, яку ви ніколи не носитимете!

Що з цього ви вже використовуєте, а що могли б порадити?🍀

Залишити коментар

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *