Zero waste Харчові відходи

Як зменшити кількість побутових відходів: 12 ідей для zero waste

Щороку середньостатестичний українець генерує від 230 до 330 кг відходів. Спроба зменшити їх кількість може здаватися складною, але нехай це вас не лякає. Існує безліч способів зменшити кількість сміття без великих зусиль. Щоб допомогти вам почати, ми ділимося 7 простими порадами щодо нульових відходів. Спробуйте кілька і подивіться, що вам підходить!

І пам’ятайте: не дозволяйте ідеальному бути ворогом хорошого. Світу потрібні мільйони екологічно свідомих людей, які, хоч і не досконало, але дотримуються no waste, а не кілька, які роблять це ідеально.

1. Не використовуйте пластикові пляшки

Приблизно 40% бутильованої води, що продається, насправді є водопровідною. Замість того, щоб піддатися хитромудрому маркетингу, інвестуйте в якісний фільтр для води та багаторазову пляшку.

2. Сортуйте

Хоча б щось. Не обов’язково одразу починати мити весь пластик або шукати, де здати пляшки у вашому районі. Починайте з того, що вам робити найлегше. З нашого досвіду, можна почати з паперу – місць, де його приймають, дуже багато.

Як зменшити відходи вдома?

3. Дайте друге життя своєму одягові

Зараз люди можуть дозволити собі мати багато одягу. Ми часто піддаємося спонтанним бажанням купити щось нове. На щастя, саме з одягом найменше проблем, адже є купа варіантів, що з ним робити:

  • здати на переробку;
  • віддати на благодійність або знайомим;
  • продати;
  • зробити щось абсолютно інше (наприклад, шопер або порізати на ганчірки).

У травні 2023 я почала свій “Рік без шопінгу”, де перший місяць я розчищала простір від непотрібних речей, у тому числі одягу, про що є стаття на сайті.

4. Відмовтеся від паперових стаканчиків

Паперові одноразові стаканчики у закладах не є альтернативою пластиковим, адже вони складаються зі сплаву паперу й пластику. Через це його неможливо переробити. До того ж, використання такого посуду є результатом вирубки лісів. Краще використовувати власну термочашку – це корисно для довкілля та є більш гігієнічним.

5. Уникайте пластикової упаковки

Це ще один спосіб зменшення відходів вдома та у довкіллі. Завжди можна попросити покласти продукти у власну тару, використати сумку або навіть відмовитися від упаковки. На щастя, Закон України з 1 січня почав контролювати та заборонив безкоштовне розповсюдження поліетиленових пакетів.

Пластик не є довговічним, тому йому важко знайти місце для повторного використання. Звісно, певні види ви можете здати на переробку, але, якщо ви шукаєте прості способи зменшення відходів вдома, то краще уникати його взагалі.

Шляхи зменшення відходів - 7 оптимальних варіантів

6. Робіть власні засоби для прибирання

Чи знаєте ви, що звичайні миючі засоби сповнені шкідливих речовин, що порушують роботу ендокринної системи, та інших хімічних речовин, які потрапляють у наші каналізаційні системи, водні шляхи та організм? На щастя, зробити власні екологічно чисті засоби для чищення досить легко: спробуйте поєднати харчову соду з лимонним соком і оцтом, щоб помити стільниці, душові кабіни, туалети та підлогу. Також ви можете зробити пральний порошок своїми руками, що є екологічним та економним.

7. Купляйте речі, які можна використовувати багаторазово

Одне з головний правил зеро вейст – це купляти речі, які тобі справді необхідні, а також можуть використовуватися багато разів. Таким чином можна мати життя без відходів. Найбільш поширеними варіантами є:

8. Компостуйте органічні відходи

Органічні відходи, такі як залишки їжі та рослинні залишки, можна використовувати для компостування. Компост може стати природнім добривом для саду чи городу.

9. Споживайте розумно

Перед купівлею подумайте, чи дійсно вам це потрібно. Уникайте перенасиченості та імпульсивних покупок. Обирайте якісні речі, які служитимуть довше, і не потребують частої заміни. У своїх статтях про про перший місяць без шопінгу я розказую як важко відмовлятися від імпульсивних покупок.

10. Використовуйте багаторазові текстильні вироби

Замість одноразових паперових рушників, пакетів та серветок, використовуйте многоразові текстильні аналоги. Такі вироби можна прати та використовувати знову і знову, зменшуючи кількість відходів.

багаторазовий рушник для рук

11. Споживайте місцеві продукти

Покупка продуктів, вирощених та виготовлених в місцевих господарствах та магазинах, сприяє зменшенню викидів CO2 під час транспортування. Крім того, це підтримує місцеву економіку.

12. Переосмисліть подарунки

Подумайте про те, які подарунки ви приймаєте та даруєте. Можливо, ви можете обмінюватися послугами або подарунками, які не мають негативного впливу на навколишнє середовище, наприклад, виготовленими власноруч.

Ми сподіваємося, що після прочитання статті ви відчуєте натхнення продукувати менше відходів і вести більш екологічний спосіб життя.

Марцин Єлизавета

Створючи цей сайт, я мала на меті залучити більше людей до зеро вейст спільноти, щоб ми разом піклувалися про нашу планету та робили її краще.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *