Фактична кількість учасників

Let’s do it, Ukraine – гроші не пахнуть!

Цими вихідними у заміському комплексі міста Рівне відбувся Всеукраїнський молодіжний екологічний форум 2024 за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та бренду молочних продуктів, який продовжує спонсорувати країну гній.

Якщо коротко описати те, що відбувалося: ми дізналися, що засновниця організації, пані Юлія, максимально далека від екології й швидше дуже засмічує наше середовище, не гидує отримувати гроші від прорососійських компаній, а також розповсюджує неправду про кількість реальних учасників форуму (мабуть, тому що гроші були виділені на х2 кількість людей?). Якщо вам цікаво дізнатися більше деталей заходу, читайте далі.

Учасники, спонсорство та гроші

Для того, щоб ця стаття несла хоч трохи позитивного, після цього блоку я згадаю круті організації та ініціативи, завдяки яким цей захід був терпимим і які справді щось роблять для нашої екології. Але перед цим розберемося з математикою, адже в усіх постах та статтях згадується, що участь взяло більше 200 людей, але чого ж зареєстровано і приїхало лише 90?

Кількість учасників форуму у статтях

А ось і фото другого дня, яке ми робили хвилин 20, щоб абсолютно кожного було видно, адже приїхало вдвічі менше людей, а треба звітувати перед Міністерством. Ні в кого не було варіанту не фотографуватися, хотіли вони того чи ні. В обʼєктив камери попав і фотограф, і собачка пані Юлії – я так і не вирішила, маємо ми її рахувати за учасника чи ні в цьому випадку, адже вона навіть була у костюмі організації.

Фактична кількість учасників

Питання, як рахувався бюджет й куди пішли кошти за ще 100 учасників, я залишаю відкритим. Кімнати в готелі були не заповнені, купа незʼїденої їжі і страх, що суспільство побачить справжню кількість учасників ми побачили явно, а де гроші, які залишились – ні.

Кількість витрачених коштів

Сама пані Юлія прописала, що на особу було витрачено близько 6500 грн, що є не мало для однієї ночі.

Цікаво, що абсолютно ніхто не знає, які ще були Всеукраїнські заходи, щоб там можна було потрапити у чорний список.

І, звісно, коли я запитала, чого взяли такого спонсора їжі, як той, що досі спонсує рф, Юлія Мерхель мені відповіла, що не було грошей. Одночасно з цим, коли я спитала, чи не забагато було витрачено грошей на кожного учасника (більше, ніж вона мені розказувала має бути витрачено обовʼязково за законом), вона погодилась. Тобто можна було спокійно купити якісь продукти української торгової марки замість того, щоб продавати душу дияволу.

На жаль, та ж розмова закінчилася негативно, адже Юлія Мерхель почала мені розказувати, що її організація раніше співпрацювала з пепсі й що дітям на окупованих територіях все одно, які продукти їм привезуть. Певна, що якби діти розуміли, що гроші, які заробляє пепсіко, часто перетворюються у ракети, які летять на їх будинки та зброю, яка допомагає їх окуповувати, вони були б не сильно раді допомозі Let’s do it. Потім пані Юлія почала маніпулювати військовими і розмова втратила абсолютно будь-який сенс, тому я намагалася “злитися” від вислуховування цих нісенітниць.

До речі, пані Юлія не забула в розмові ще раз згадати, що вона була у Штатах. Як помітили усі учасники, ми не проводили і години, щоб не почути, що Юлія Мерхель відвідала більше 50 країн, що з її податків платиться зарплата ~6 депутатам, як її усюди чекають, яка вона всесвітня інфлюенсерка і впливає на 60 мільйонів людей (звідки ці цифри знає тільки вона сама). При цьому, вона була абсолютно певна, що цей захід дуже потрібен учасникам і це не чистий самопіар та їх організації.

На другий день заходу ми взагалі почули про те, що Юлія змінює гардероб кожні три місяці (і який в неї дорогий годинник), тому на ній тему екосвідомості можна повністю закрити. По факту усі наші екозвички можна обнулити завдяки шопоголізму організаторки, про який вона так радісно говорила.

Справжні діячі у сфері екології

Ми почули багато про День прибирання від Марії Мерхель, але прийшов час обговорити справжніх екосвідомих людей, які на щось впливають і створюють в Україні.

Молодіжна команда Лідери Читання. Скороход Єгор, Скороход Олексій
  1. Олійник Людмила, Організація Світ Лебединщини
    Пані Людмила розказала про нову програму розвитку міст: Глобальна прихильність сталому міському розвитку.
  2. Молодіжна команда “Лідери Читання”. Скороход Єгор, Скороход Олексій
    Ми почули цікаву доповідь про проєкт «Крапля майбутнього» в рамках програми UPSHIFT – Покращення обізнаності про забруднення водойм та раціональне використання води.
  3. Ведмежого притулок Домажир, Бутрей Олена
    Виступ Олени був про захист тварин та екоосвіту, досвід Ведмежого притулку.
  4. Молодіжна громадська організація” Різні РАЗОМ”, Голова організації Юлія Байда
    Ми прослухали доповідь “З чистих думок починаються чисті села: екоініціативи молоді як рушій змін у Мринській громаді на Чернігівщині”.
  5. Царук Аліна, ТОВ “ЗЕЛЕНИЙ ПАРК”
    Пані Аліна розказала про важливість відмови від хутра та власний досвід.
  6. Національний природний парк “Кармелюкове Поділля”. Гнидюк Тетяна, Шуткевич Анна
    Виступ був на тему “Організація екоосвіти в НПП Кармелюкове Поділля та ігрові методики: нові можливості для навчання та залучення до охорони природи”.
  7. Молодіжна ради Ніжинської громади. Дорошенко Максим, Кіріл Лушніков
    Хлопці розказали про екологічні проєкти та ініціативи Молодіжної ради Ніжинської громади та свої досягнення в очищенні річки Остер та облаштуванні прибережної зони.
  8. Хмельницький національний університет, Хасанова Діана
    Діана була у піджаку власного upcycle-виробництва й розказала про “Стиль майбутнього: Як sustainable fashion змінює світ”.
  9. Жіночий Енергетичний клуб України, Приходько Алевтина
    Ми прослухали виступ “Що відбувається у енергетичному секторі України та що можемо зробити ми”.
Молодіжна ради Ніжинської громади. Дорошенко Максим

Неочікуване екоосяяння

За два дні слухання, чим займається Летс ду іт та інші організації, особливо які з першою співпрацюють, я усвідомила наступне: дуже зручно ставати відомими й вічно живитися проблемою, замість вирішення причини. Організатори, а також їх колеги використовують дні прибирання як основну жилу, з якої можна вічно ссати.

Замість того, щоб зайнятися адвокацією та вирішити питання, чого ті, хто отримує за прибирання кошти, не прибирає і що треба зробити, щоб не було що прибирати, ці організації домовляються з цими людьми, що ось в цей день ми прийдемо поприбираємо за вас, щоб потім розказати, скільки ми зібрали сміття й видати грамоти.

Я справді не очікувала, що люди роблять це заради десятків грамот, які вони потім показують на подібних заходах. Тож, тут і справді не вигідно щось змінювати, адже більшість постів, статей і діяльності – це прибирання. Я б дуже сміялася, якби комунальщики так само вели свої інстаграми з щоденними постами, скільки вони прибрали й грамотами, адже їх робота майже не відрізняється.

Що ще було на івенті?

На жаль, більшу частину часу ми слухали пані Юлію, тому ця стаття майже що присвячена їй (і знову ж “на жаль”, бо не те щоб вона заслужила).

  • вечір стендапу – він задумувався як обговорення помилок, але майже весь час ми слухали самозахоплені історії організаторки, звідки дізналися, що на своїх колег можна казати “воно”, якщо вони роблять щось не так, як ти очікуєш, можна розказувати про тиск на людину для власної вигоди, коли в неї сталося щось неприємне, а на моменті з відео “дружина Порошенко пукнула”, яке увімкнули тричі, я не витримала й пішла;
  • організаторка змінювала одяг тричі на день – я цього навіть не помітила, мені на це вказали інші учасники. А чоловік з валізою, який ходив за нею, виявився її чоловіком;
  • було кілька негативних коментарів про веганів;
  • також ми стали свідками спілкування Юлії Мерхель з колегами в тоні “ти куди пішла, йди сюди”. Якщо ви думаєте піти до неї в організацію, подумайте ще раз. Треба надзвичайно себе не любити, щоб дозволяти з собою так спілкуватися. Ви заслуговуєте на краще! Є багато організацій, де вас поважатимуть і цінуватимуть, і де буде екологічна поведінка;
  • дорога й житло були погано організовані – лист-запрошення прийшов учасникам за 4 дні до виїзду, тобто купити квитки було дуже важко. Дехто до останнього не знав, чи їх поселять і їм про це сказали вже перед тим, як можна було йти спати, а 3 дні до того не відповідали на їх повідомлення.

Схоже, що це був перший подібний захід, який організовувала організація і єдину користь, яку учасники змогли отримати – це нетворкинг. Також хочу похвалити місце проведення – місто Рівне. Дуже важливо підтримувати матеріально розвиток та існування різних регіонів, тому я рада, що це був не Київ.

Залишити коментар

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *