Нічого не купляти я можу порівняти з тим, як я кидала палити у 2017 році. Пройшло 6 років, а мені досі інколи хочеться закурити, але найгіршим були перші місяці, коли мені навіть снився смак сигарет. Впродовж першого місяця я продовжувала зберігати товари в інстаграмі, які мені подобаються, але нічого не купляла.

Я стояла на бійцівському рингу проти маркетингу та промокодів на знижку, які переслідували мене, як би я не виверталася. Тільки десь відпишуся від розсилки, мені приходить сповіщення, відключу сповіщення – нападає реклама між сторізами в інсті. З цієї битви я вийшла переможцем, нічого не купивши, що б не входило до моїх списків.

Списки року без шопінгу

Нижче я розкажу про свої списки. Звісно, кожен може їх формувати під себе та свої потреби.

Список необхідного

– можна купувати, коли щось зі списку закінчиться.

 • продукти;
 • засоби гігієни (або інгредієнти для їх створення);
 • ліки та лікування, яке не покриває страхова;
 • подарунки для близьких. Якщо необхідно для інших – обмеження 500 грн.
 • якщо річ зіпсувалась, якою я регулярно користуюся, можна купити заміну;
 • усе для Соні;
 • навчання (тільки, якщо тягну по часу та емоційно);
 • комуналка;
 • сімейна підписка на ютуб (25 грн/міс).

Список не надто потрібного

– не можна купувати. (Швидше за все, це пункти, з якими є проблеми і їх треба саме прописати.)

 • книжки;
 • кава з собою, доставка, ресторани без приводу;
 • речі для інтер’єру (якщо це не ремонт);
 • настільні ігри, картини за номерами, вишивки;
 • будь-які імпульсивні покупки.

На рахунок імпульсивних покупок стараюсь тепер думати близько тижня над кожною, щоб усвідомити, чи вона не імпульсивна. Виявляється, ми постійно купляємо без потреба на імпульсі.

Затверджений список покупок

– можна купити під час челенджу.

 • речі на продаж;
 • суші (раз на 1-2 місяці, якщо це зустріч із сім’єю);
 • туристичне спорядження;
 • туристичні та волонтерські поїздки;
 • машину;
 • пролонгування домену та SSL-сертифікату.

Це в основному те, що я знаю станеться впродовж року і я прописую ці покупки заздалегідь.

Витрати за місяць

РахункиПідпискиЗакладиПродуктиЗдоров’яІншеТранспортПодарунки
₴1,175₴25₴1,304₴6,502₴26,234₴1,414₴375₴3,600
Витрати за перший місяць року без шопінгу. Сума: ₴40,629.

Місяць почався з негативних подій – довелося робити евтаназію моїй майже 18-річній кішці. Це жахлива подія для нашої сім’ї, від якої ми досі відходимо. Це за собою потягнуло певні витрати у колонку Інше, а також витрати на таксі (колонка Транспорт). На Соню можна було витрачати, скільки потрібно, але ніхто не очікував, що в такому вигляді.

Крім цього, дуже багато пішло на здоров’я, адже в мене була операція. Сама операція коштувала 20 тисяч, довелося двічі викликати медсестру для уколів, а також купити деякі препарати. Також ми з хлопцем перевірили зір на 1600 грн сумарно. Якби не лікування, загальні витрати за місяць становили б трохи більше 14 тисяч. Тож поки відмова від шопінгу не виглядає позитивною для економії *нервовий сміх*.

Оплата комуналки пішла до Рахунків, оплата ютуб в Підписки. Через відвідування лікарень ми тричі мали поїсти поза домом. У продуктах ми собі не відмовляли, хоча для мене досі загадка, як люди з інтернету розказують, що витрачають більше, бо я просто не знаю, які продукти треба купляти чи скільки їсти, щоб вийшло ще більше.

Крім ветеринарної клініки, в Інше увійшли різні дрібні комісії, оплати поштових доставок та різні дрібниці, які ми просто не помічаємо. Наприклад, з гігієни та догляду за собою мені довелося придбати зубну пасту, спф та туалетний папір. А також в мене зламався кінчик стілуса, заміна в сервісі коштувала б 300 гривень, але я замовила на Алі 5 штук за 80.

У хлопця зламалися окуляри і я зробила йому подарунок після перевірки зору – нові лінзи. У нас у серпні буде річниця, тому окуляри зламалися майже вчасно, щоб я могла вигадати корисний подарунок. Насправді, давно вже пропонувала це зробити на інші свята, але хлопець все відкладав.

діаграма витрат за червень рік без шопінгу
Ось така діаграма витрат вийшла за місць.
РозвагиШопінгПодорожіСаморозиток
₴ –₴ –₴ –₴ –
На що вдалося не витрачати у перший місяць року без шопінгу

Як і планувала, не витрачалась на шопінг та розваги. На диво ж, не витрачалась і на саморозвиток, хоча раніше не було ні місяця без подібних витрат. А все тому, що я вигоріла емоційно та не маю сил ні на що. Наразі відмовилась від усіх занять, а спортзал, до якого я ходила, мені відмінила операція. Надалі буду думати, чим його замінити, щоб повернути активність до свого життя.

Зіпсовані речі

Мені стало цікаво ще відслідковувати, на скільки менше речей в мене стане за рік, бо вони зіпсуються та їх не можна буде використовувати. І в який момент мені реально знадобиться щось купити – звичайний шопінг.

За цей місяць порвалася сукня, яку я носила вдома. Надалі вона піде на ганчірки виконувати свою безвідходну місію. А стілус, як я писала, вже поремонтований. Поки немає необхідності нічого докупати.


Поки буває важко себе стримувати, але продовжую свій челендж!

Крім цього, я створила телеграм-канал для ближчого спілкування та можливості обговорювати щось поза відео у тік тоці та статей на сайті.

Читати інші частини:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Explore More

Рік без шопінгу. Травень – місяць 0.

Мій рік без шопінгу - місяць 0

Нещодавно дочитала книгу “Рік без шопінгу”. Ще до початку читання я почала челендж – щодня викидати стільки непотребу, який це номер дня у челенджі. Тобто перший день – 1 річ,

Рік без шопінгу. Липень та серпень – 2 та 3 місяці.

фото Будапешт

Липень Мені було важко почати писати про липень – місяць без покупок, де були тільки продукти та оплата податків. Тож я вирішила об’єднати його з серпнем, щоб стаття вийшла цікавішою

Реферальні програми: знижки та акції

промокоди та акції

У цій статті ви можете знайти коди, які дозволять вам отримати щось безкоштовно, а мені подякує тим же та чи інша компанія. Що таке реферальна програма? Зазвичай реферальні програми працюють