Утилізація є одним з ключових способів боротьби зі звалищними відходами, проте не завжди зрозуміло, що насправді під нею розуміють. Утилізація відходів – це процес перетворення відходів у нові продукти, матеріали або енергію. Це може бути вторинне використання матеріалів, виготовлення палива зі сміття або переробка відходів у нові продукти. Проте, не всі види утилізації є екологічно чистими, а деякі можуть мати негативний вплив на навколишнє середовище.
Практичні визначення
Точний зміст терміну “рециклінг” визначити досить складно – і це завдання, з яким організації борються протягом багатьох років, як показано у минулих звітах, наприклад, “Cutting the Waste Stream in Half” (1999) від Інституту місцевого самоврядування. Чи має він включати залишки зі сміттєвого переробного цеху? Обсяг пляшок у тоннах? Органіку? Якщо визначення занадто конкретне, чи виключає воно можливість зменшення або повторного використання? Ось кілька найпоширеніших визначень:
Інститут індустрії торинної Переробки Металобрухту:
“Переробка брухту – це низка видів діяльності, під час яких матеріали переробляються на товари, що відповідають специфікаціям, і споживаються як сировина, замість первинних матеріалів, у виробництві нових продуктів. Комплекс заходів, що складають переробку, включає збір, переробку, посередництво та подальше споживання промислового, відпрацьованого та застарілого брухту, а також процес перетворення використаної продукції, повністю або частково, на товари, придатні для повторного використання”.
Асоціація Твердих Побутових Відходів Північної Америки:
“[Переробка – це] збір, сортування, збут, оброблення, трансформація або відновлення матеріалів, що підлягають вторинній переробці, у вторинні матеріали та продукти вторинної переробки, включаючи їхній збут; а також придбання та використання продуктів вторинної переробки”.
Академічні та Культурні визначення
“Переробка відходів – це вражаюче чиста форма альтруїзму, широко розповсюджене прагнення до більшого блага”. / “Участь у переробці відходів, окрім її більш буквального призначення, є ритуалом екологічної віри”.
“Чому ми переробляємо?” (1997) Френка Аккермана
“Відходи і потреби” (1999), Сьюзен Штрассер
“Згідно з Оксфордським словником англійської мови, термін “рециклінг” виник у нафтовій промисловості у 1920-х роках, описуючи частково очищену нафту, яку знову відправляли через цикл переробки, щоб зменшити кількість відходів. Його використання розширилося протягом 1960-х років, позначаючи всі види повторного використання та рекультивації, а слово стало звичним на початку 1970-х років, коли зростаючий екологічний рух пропагував роздільний збір певних видів сміття, щоб сприяти їх повторному використанню у виробництві”.
“Те, що більшість американців вважають переробкою, насправді більше схоже на збирання врожаю. Тобто, домашній переробник збирає картон зі сміття та іншої вторинної сировини, а паперова фабрика переробляє цей використаний картон на новий. Переробка – це те, що відбувається після того, як сміттєвий бак від’їжджає від вашого двору”.
Адам Мінтер “Планета звалищ” (2013)
“Зменшити, використати, переосмислити” (2018) Бет Портер
“Мета переробки – зменшити негативний вплив нашого суспільства на навколишнє середовище, а також забезпечити виробників якісними матеріалами для створення нових продуктів, які зміцнять нашу економіку”.
“[Заборона Китаю на імпорт металобрухту], що підірвала світовий ринок переробки, ілюструє, як відходи створюються через відносини між центром і периферією, і як узгодженість центру залежить від периферії. Переробка відходів у Канаді, Європі та США може сприйматися як “зелена” та морально правильна практика переробки лише через екологічні поглиначі в Китаї. Тобто центр утримується в чистоті за рахунок екстерналізації відходів на периферію”.
“Що і чому в дослідженнях з відходів” (2018), Макс Лібуарон
Приватний сектор
Боб Каппадона, президент і головний операційний директор Veolia в Північній Америці
“У той час як громади намагаються переробити зібрані матеріали через нестабільність на сировинних ринках, компанії, які включають свою прихильність до сталого розвитку в маркетинг своєї продукції, лідирують і розробляють інноваційні способи управління та переробки матеріалів, які раніше призначалися для звалищ. Ці компанії інвестують у циркулярну економіку, щоб краще вирішити цю глобальну проблему за допомогою колективних дій та партнерств, таких як Альянс за ліквідацію пластикових відходів”.
“Ринок переробки перенасичений пропозицією. Нам потрібен більший попит. Або ті, хто виробляє відходи, повинні активізуватися, щоб підтримати закриття циклу, або наші обранці повинні зробити щось через законодавство. Нам не потрібно повертатися в минуле до роздільного збирання чи переробки відходів. Можливо, нам потрібно переглянути, які предмети ми приймаємо у візки для переробки, і переконатися, що те, що ми приймаємо, “окупає себе””.
Майкл “Ресайкл” Бенедетто, президент TFC Recycling
Лен Крістофер, операційний директор компанії Leadpoint
“Я вважаю, що чим більше матеріалів ми зможемо вивезти зі звалищ, переробити та використати повторно, тим краще. Простору не так вже й багато. Саме тому я зайнявся переробкою відходів 22 роки тому, і відтоді це стало моїм джерелом доходу. Найбільшою проблемою зараз є забруднення в потоці. Це ускладнює переробку для операторів і частково пояснює, чому ринок наших перероблених матеріалів довелося зупинити. Ми створювали забруднення та проблеми в інших країнах.
“Люди хочуть робити правильні речі, але ми повинні навчити їх, що можна переробляти, а що ні. Ось чому я думаю, що у 2019 році ми побачимо більше споживчої освіти та більше зусиль, починаючи від джерела, наприклад, аудит бляшанок. Коли споживачі прийдуть додому і побачать, що їхній смітник для переробки не спорожнілий, а на ньому стоїть бирка з поясненням, чому, люди зрозуміють, що відбувається”.
“Переробка вторинна по відношенню до скорочення джерел утворення відходів та запобігання їх утворенню. Хоча це краще, ніж захоронення відходів та інші варіанти, це має негативний вплив на навколишнє середовище, пов’язаний з багатьма етапами їхнього транспортування та переробки. Оскільки все більше країн, таких як Індія, наслідують приклад Китаю із заборонами на відходи, я бачу подальший занепад галузі переробки відходів у 2019 році”.
Бетіна Пападеас, старша наукова співробітниця Tetra Tech
Кевін Хасені, фахівець з управління сталим розвитком компанії JDog Junk Removal & Hauling Tampa
“Переробка – це не загальний термін, не загальнонаціональний і навіть не загальнодержавний. Деякі райони мають суворі програми, які дуже добре переробляють певні предмети. Інші мають більш широкі можливості, тоді як треті не оновлювали технології чи політику роками. Стандартизація правил і політики переробки відходів по всій країні значно зменшила б плутанину та допомогла б більшій кількості споживачів і підприємств переробляти відходи належним чином. Тим часом галузь повинна краще роз’яснювати споживачам місцеві системи та правила переробки відходів.
“Переробка відходів є непростим завданням для споживачів, навіть без урахування нестандартності, а промисловість робить його ще складнішим, не інформуючи споживачів про це. Наприклад, зараз існує більше зелених та екологічних етикеток на продуктах, ніж будь-коли раніше, але споживачі неправильно їх читають. Символ, що вказує на те, що товар виготовлено з матеріалів, придатних для вторинної переробки, не означає, що він придатний для переробки, але споживачі все одно можуть викинути його у сміттєвий бак на узбіччі. Оскільки на етикетках товарів тепер можна знайти все – від “перероблених” до “компостованих”, споживачі потребують кращого розуміння переробки – і їм потрібно почати думати не лише про блакитні баки”.
Державний сектор та всі інші
Кіф Гаррісон, генеральний директор The Recycling Partnership
“Хоча важливо визнати, що переробка продовжує стикатися з ринковими коливаннями і що багато місцевих програм з переробки потребують вдосконалення, переробка також є високо оціненою суспільною послугою.
“Ми закликаємо всіх припинити думати про переробку як про щось, що має певний національний чи міжнародний день для святкування. Це складна, слабко пов’язана, високостійка система, яка у 2017 році забезпечила 117 мільярдів доларів США економічної активності та 13,2 мільярда доларів США податкових надходжень. У галузі переробки відходів працює 156 000 чоловіків і жінок по всій країні. Вона також є дедалі важливішим постачальником цінних, енергоефективних матеріалів для виробників у всьому світі”.
“Переробка відходів означає багато речей для мене та відділу ресурсів округу Фресно. Це означає зменшення кількості твердих відходів, що потрапляють на звалище, і виконання вимог штату Каліфорнія щодо скорочення твердих відходів та збільшення обсягів переробки відходів… Ефективна переробка – це відповідальність за власні відходи, що підлягають переробці, замість того, щоб відправляти їх за кордон, а також розвиток інфраструктури та бізнес-клімату, які заохочують виробників використовувати та продавати продукцію, виготовлену з переробленого пластику та інших матеріалів. Це означає замикання циклу та створення циркулярної економіки для цих продуктів”.
Рейчел Брендон, штатний аналітик Департаменту громадських робіт округу Фресно, Каліфорнія
Кетлін Хейден, член Консультативної ради з питань екологічної сталості міста Бекслі, штат Огайо
“Для мене переробка відходів – це пам’ятати про правильну переробку та думати про те, які товари купувати. Я знаю, що прийнято в моєму муніципалітеті, і намагаюся не купувати упаковку, яку, як мені відомо, не можна буде забрати на переробку в моєму дворі”.
“Переробка означає утилізацію матеріалів, які інакше пішли б у відходи, щоб зберегти природні ресурси та енергію, яку було витрачено на видобуток і перетворення природних ресурсів у готову продукцію”.
Майкл Різер, координатор інформаційно-просвітницької діяльності з питань переробки, GrowNYC
Емі Гаммес, спеціаліст з переробки відходів з Центру переробки відходів у Бербанку, Каліфорнія
“Ми повинні почати лікувати онкохворого так, ніби він хворий на рак, а не уникати пухлини, бо з нею надто важко боротися. Наша потреба в “дешевій” зручності за будь-яку ціну дуже дорого нам обходиться і буде продовжувати створювати все більше проблем. Виробники продуктів і державне законодавство повинні зосередитися на відповідальності виробників і розвитку ринку для продуктів. Вирішіть проблему “покупця” на товари через брак попиту, і ви вирішите більшість проблем переробки. Але майте на увазі, що переробка не є панацеєю для таких матеріалів, як пластик, оскільки він піддається вторинній переробці і врешті-решт матиме остаточний кінець життя… або створюватиме інші екологічні проблеми, як-от пластикові волокна з текстилю, що потрапляють у воду під час прання. Якщо виробники не хочуть використовувати перероблену сировину, щоб по-справжньому підтримати та стабілізувати ринки переробки, вони повинні зосередитися на створенні більш довговічних товарів та програмах повернення товарів”.
“Для мене “переробка” означає лише збір матеріалів, які мають стабільні, надійні ринки збуту, щоб зібрані предмети в кінцевому підсумку були перетворені на нові продукти. Звісно, ринки можуть змінюватися! Але якийсь кінцевий споживач/покупець залишається”.
Карен Хултгрен, аналітик з питань переробки твердих побутових відходів в Управлінні планування та громадських робіт округу Пірс у Вашингтоні
Алекс Трулав, директор з питань безвідходного виробництва в USPIRG
“З часом виробники виробляють все дешевші і дешевші форми одноразового пластику, що чудово для їхнього прибутку, але жахливо для переробки, тому що ці предмети не можуть бути прибутково перетворені на щось нове.
Можливо, правда не повинна нас дивувати. Як ми можемо очікувати, що речі, які були розроблені для використання протягом декількох хвилин – контейнери для йогурту, поліетиленові пакети, пінопластові стаканчики, соломинки – матимуть цінність? Це не означає, що ми повинні відмовитися від переробки як ідеалу, але ми повинні визнати, що дешевий одноразовий пластик має бути замінений на більш довговічні та багаторазові варіанти”.
“Переробка відходів – це не спалювання, не виготовлення паливних гранул і не використання скла для щоденного накриття сміттєзвалищ. Це все приклади даунсайклінгу. Переробка – це коли зібраний матеріал перетворюється на щось нове і знову входить в економічний цикл кілька разів. Не дайте себе обдурити, якщо ви дбаєте про збереження відновленої планети Земля для майбутніх поколінь!”
Луїза Манн, “Ресурси для зменшення відходів”